Kurtki motocyklowe a bezpieczeństwo?>

O tym, że porządny kask jest podstawą wyposażenia każdego motocyklisty, wie każdy kto jeździ jednośladem. Drugą najważniejszą rzeczą, jaką powinien mieć motocyklista, jest właściwa motocyklowa kurtka.


Motocyklowa kurtka — co od niej zależy


Odpowiednia kurtka motocyklowa ma zdecydowanie duży wpływ na dwie rzeczy. Pierwszą jest bezpieczeństwo, drugą komfort termiczny. Kurtki motocyklowe ze wzmocnionym grzbietem, przede wszystkim chronią nas przed urazami pleców, a w szczególności kręgosłupa w przypadku upadku z motocykla. Zazwyczaj upadek z motocykla kończy się koziołkowaniem lub szorowaniem plecami po drodze. W zależności od tego, jak szybko jechaliśmy, w momencie upadku, obrażenia te mogą być naprawdę znaczne. Wzmocnione plecy (tak zwany żółwik) może nam uratować zdrowie, a nawet życie.


Komfort termiczny jest również ważną rzeczą dla każdego motocyklisty, a w szczególności dla tych, którzy wyjeżdżają w długie trasy. Nawet niezbyt długa jazda bez kurtki motocyklowej, która dobrze nas chroni przed wiatrem, może skończyć się bardzo szybkim wychłodzeniem organizmu i nieprzyjemnym uczuciem zimna. Długotrwała jazda bez odpowiedniej ochrony może wręcz doprowadzić do innych nieprzyjemnych skutków. Dlatego, zanim wybierzemy kurtkę pod względem designu oraz wyglądu, powinniśmy skupić się na dwóch wyżej wymienionych czynnikach, na jakie kurtka ma wpływ i sprawdzić, czy dana kurtka faktycznie spełnia nasze wymogi. Inaczej może się okazać, że kurtka motocyklowa kupiona za duże pieniądze, będzie nadawała się jedynie do noszenia w trakcie spaceru.

Tags: