Zawias w bucie na crossa?>

Wybierając nowe buty na crossa warto zwrócić szczególną uwagę na zawiasy, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach najważniejszym wyznacznikiem klasy buta motocyklowego jest właśnie to, czy posiada on specjalny zawias. 


Po co są zawiasy?


Zastosowanie ruchomej kostki ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto postawić na porządne buty motocyklowe enduro z nowoczesnymi zawiasami. Dzięki zastosowaniu ruchomej kostki możliwe jest użycie zdecydowanie sztywniejszych materiałów w konstrukcji co oczywiście ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Nie można zapominać także o tym, że zawiasy poprawiają komfort podróży. Specjaliści od motoryzacji na każdym kroku zaznaczają, aby unikać obuwia, które jest miękkie, ponieważ modele tego typu nie usztywniają odpowiednio stawu skokowego. Zawiasy mogą ułatwić także zmienianie biegów albo wciskanie tylnego hamulca. 


4 klamry


Najlepsze buty na crossa powinny mieć 4 klamry. Podczas jazdy zdecydowana większość ciężaru naszego ciała spoczywa właśnie na nogach, dlatego też stopy muszą bardzo mocno pracować. W dzisiejszych czasach jedynie solidne zatrzaski mogą znacząco zmniejszyć ryzyko rozpięcia się buta. Producenci coraz częściej rezygnują z pojedynczych pasków, które można po prostu zgubić. Porządne buty motocyklowe enduro muszą być bardzo dobrze zapięte, dzięki czemu noga nie będzie ruszać się na boki. Przydać może się także specjalna rzepa na górze obuwia.

Tags: