Kupno używanego samochodu?>

Samochód jest maszyną, która dla wielu z nas jest absolutną koniecznością i nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Podróże do pracy, do sklepów na zakupy, czy też z dziećmi do przedszkola są znacznie przyjemniejsze. W tym sytuacjach samochód sprawia, że są one znacznie wygodniejsze i szybsze. Co jednak, gdy nie stać nas na nowy samochód?

Kupujemy samochód z drugiej ręki

Samochody używane - (więcej pod adresem) są możliwością na zmotoryzowanie tych rodzin, których nie stać na nowy samochód. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można nabyć bardzo przyzwoity samochód, i niekonieczne musi to być wiekowy już pojazd. Z łatwością można znaleźć na rynku wtórnym zaledwie kilku letni używany samochód w bardzo przyzwoitym stanie technicznym.

Na co zwracać uwagę?

Kupno używanego samochodu jest doskonałym sposobem na stanie się właścicielem bardzo przyzwoitego samochodu. Jest to jednak okupione ryzykiem dotyczącym stanu technicznego dostępnych na rynku samochodów. Z tego powodu przed zakupem konieczne jest upewnienie się co do jakości wystawionego na sprzedaż pojazdu. Powinno się sprawdzić przede wszystkim:
  • stan blacharki - w nawet stosunkowo młodych, kilku letnich autach rdza potrafi siać prawdziwą grozę w podwoziu samochodu
  • układ hamulcowy - jest to jeden z najważniejszych systemów w aucie. Jego wzorowy stan jest absolutnie konieczny do bezpiecznego jeżdżenia danym samochodem
  • układ kierowniczy - najlepiej jest go testować podczas jazdy samochodem. Koniecznie przy wyłączonym radiu oraz zamkniętych szybach. 
Pozwoli to na usłyszenie wszystkich niepokojących dźwięków wydobywających się z układu kierowniczego, a także wydechowego i układu zawieszenia.
Tags: